Czy wiesz że Marta Robin nie jadła przez 52 lata?

 Joachim Werdin – bo to on mnie skłonił do przemyśleń nad nieprawdopodobnym tematem – od lat zajmuje się rozwojem osobistym, zjawiskami paranormalnymi, radiestezją, jogą, bioenergoterapią, zdrowym odżywianiem. Przez ponad trzy lata podróżował po Indiach jako nauczyciel Esperanta oraz odwiedzał liczne ośrodki duchowe. Ale nie to jest ciekawe… otóż – ten mężczyzna nie je od 01.07.2011! – ,,przeszedł na zasilanie duchowe”, i jak sam o sobie mówi: ,,teraz ma więcej energii. Potrafi przez wiele godzin pracować bez jakichkolwiek oznak zmęczenia”.

Wyprzedzając stwierdzenie: ,,człowiek MUSI jeść i pić by żyć”, autor książki ,,Styl życia bez jedzenia” pisze: ,,Faktem jest, nie zagłębiając się w temat, że człowiek żyje tym, w co wierzy, że daje mu energię życiową. Jeżeli osoba wierzy, że chleb, ziemniaki, jabłka itd. dają jej energię do funkcjonowania ciała, to tak dzieje się. Jeżeli osoba wierzy, że Słońce jest źródłem energii do funkcjonowania jej ciała, to faktycznie tak to działa. Podobnie jest w przypadku wierzeń, że prana, Światło, oddech są źródłem energii potrzebnej do funkcjonowania ciała.”

Tak więc kluczem do życia bez jedzenia jest wg niego ENERGIA, bo wg niego człowiek nie jest zbudowany z tego, co zje, człowiek spala energie i buduje swoje ciało dzięki energii. Odżywianie się praną czy kosmiczną energią stajło się dla niego naturalnym i spontanicznym procesem, który zrozumiał i nauczył się dzięki rozwojowi świadomości i duchowości.

Brzmi jak tandetny bełkot zdesperowanych buntowniczych nastolatków bez podstaw biologii, chemii i fizyki? Dla mnie absolutnie tak. Jednak istnieją / istniały osoby, które nie jadły:

  • 1) Luiza Lateau nie przyjmowała pokarmów przez 5 lat: od 3 marca 1871 r. nie mogła już nic jeść. Żyła, przyjmując jedynie Błogosławioną Hostię, jednak nigdy nie wyglądała na chorą ani nie schudła zbyt wiele (…) Pamela Rae Heath, w swojej książce zdefiniowała niejedzenie jako „pewną paranormalną umiejętność ciała do przetrwania bez jedzenia”. Żaden z lekarzy, którzy ją odwiedzali, nie potrafił tego wyjaśnić. Być może, podobnie do Giri Bali, joginki, która byłą bretarianką przez 50 lat i Devraha Baby, indyjskiego świętego, waterianina, który żył 150 lat, żywiła się energią kosmiczną.
  • 2) Marta Robin: nie przyjmowała żadnych pokarmów, ani stałych ani w płynie, przez 52 lata, nie była w stanie nic przełknąć, a jednak jakimś cudem wchłaniała konsekrowaną hostię, to był jej jedyny pokarm przez 52 lata.
    Teraz trochę współczesności, nie powiązanej z religią:
  • 3) Australijka Evelny Grove: używająca pseudonimu Jasmuheen, która nie przyjmuje pokarmów od 9 lat. Jasmuheen podczas organizowanych przez siebie warsztatów uczy, jak w 21-dniowym procesie można przestawic się na odżywianie światłem. w kwietniu 2001 roku Evelyn Grove odwiedziła Polske. Spotkanie z niejedzącą Australijką odbyło się w znanej stołecznej… ciastkarni.

Wnioski dla mnie z książki są naprawdę nieśmiałe i logiczne, jednak bardziej uświadomiłam sobie kwestie żywieniowe, by kontrolować co jem, nie pakować w siebie tyle trucizny (jedzenie napchane konserwantami, napoje gazowane, fast-food’y, słodycze, ciężkostrawne posiłki). Może nawet kiedyś pomyślę o poście, takim do tygodnia, autor w swojej książce pisze ze to bardzo oczyszcza, poprawia zdrowie i samopoczucie. Tutaj nawet lekarze logicznie wyjaśniają że to ma sens.
Niemniej jednak, wszystko to brzmi dla mnie jak jedno wielkie nieporozumienie.

Na koniec cytat z książki:

ZAPYTAJ SIEBIE
Proponuję, zastanów się głęboko, przeanalizuj i odpowiedz sobie na następujące pytania.
1. Dlaczego prawie wszystko, co człowiek zjada, zostaje potem wydalone, np. w postaci kału, moczu, śluzu, łoju, gazów, krwi? Czy to znaczy, że to doskonałe ciało jest maszyną przerabiającą prawie wszystko co zjadło na wydzieliny?
2. Dlaczego nie istnieje choroba spowodowana poszczeniem lub niejedzeniem a za to jest tak wiele chorób spowodowanych jedzeniem?
3. Dlaczego tak wiele chorób (nie poddających się wieloletniemu leczeniu) zupełnie znika po odpowiednio długim poszczeniu?
4. Dlaczego post wykazuje statystycznie największą skuteczność ze wszystkich fizycznych metod leczenia na Ziemi?
5. Kliniczne objawy składające się na reakcje ciała podczas kuracji odwykowej (np. od alkoholu, nikotyny, narkotyku, kofeiny, cukru) są takie same jak te, które występują u człowieka po odstawieniu jedzenia. Przy ponownym zażyciu tych środków (po skutecznym przejściu kuracji odwykowej) reakcje ciała są takie same, jak przy ponownym rozpoczęciu jedzenia po okresie niejedzenia albo długotrwałym poście. Dlaczego w obydwu przypadkach reakcje są takie same?
6. Badania pokazuję, że jedni ludzie potrafią przeżyć zupełnie bez jedzenia przez miesiące, lata podczas gdy inni umierają już po kilkunastu dniach? Dlaczego?
7. Dlaczego różne osoby, o tym samym wzroście i masie ciała, spożywające bardzo różniące się ilością i składem pożywienie, cieszą się doskonałym stanem zdrowia?
8. Dlaczego niektóre osoby odżywiające się „bardzo zdrowo” chorują a niektóre osoby odżywiające się „fatalnie” są zdrowe?
9. Zwierzęta i ludzie nie mają apetytu, kiedy chorują. Zwierzęta wtedy poszczą do czasu wyzdrowienia. Jeżeli chory człowiek pości, też znacznie szybciej zdrowieje. Dlaczego ciało tak reaguje?

Czy masz inne pytania na ten temat?

Bibliografia:

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s